קומפלקס אצות יפניות

אצות ים להבדיל מאצות אגם מיוחדות בכך שהן מכילות רכיב ייחוד ועצמתי לכל מערכות הגוף בכלל ולבלוטת התריס בפרט: יוד- במינונים גבוהים למדי.

 

לעומת זאת - אצות אגם כגון ספירולינה וכלורלה אינן מכילות יוד! יש לזכור עובדה עקרונית זאת. אצות אגם הן נפלאות למטרות אחרות אך אינן מכילות יוד בריכוזים משמעותיים.

יוד  - נחוץ לכלל האוכלוסיה: לשני המינים ולכל הגילאים. היוד ייטיב במיוחד עם פלח האוכלוסייה הרגיש במיוחד למחסור בו: נשים הרות ומיניקות, ובמיוחד בחצי השנה שלאחר לידה. כן יש לו השפעה מיטיבה על המחזור והאיזון ההורמונלי של האשה.

רכיב ייחודי וחשוב נוסף, הינו הגפרית – מינרל שמצוי בשפע באצת הקומבו בצורה של פוקוידן – אנטי-אייג'ינג המאפשר תהליכי ניקוי וריפוי.

שילוב שני המינרלים מאפשר הרמת אנרגייה ושיפור תהליכי בנייה וניקוי במערכות הגוף. האצות היחודיות שמכיל קומפלקס האצות היפניות: קומבו, (Laminaria japonica) וואקמה (Undaria Pinnatifida) וארמה (Eclonia bicycalis) מצטיינות ביכולת לחזק ולהרים אנרגיות בכלל ואצל נשים לפני ואחרי לידה בפרט. הן מעולות  לשיפור מצב העור, הציפרניים והשיער, לטיפול בגידולים, לבעיות פרקים, לאנמיה, עצירות ולחץ דם גבוה. הן משפרות את הזכרון, וכפי שאמרנו הן מכילות ריכוז גבוה מאד של יוד.

 

קומפלקס אצות יפניות מומלץ לשימוש עבור-

 

  • הרות ויולדות- זקוקות ליוד ברמה כפולה כמעט מאדם רגיל.

  • חיזוק למחלימים ולכל מי שסובל מחולשה ותשישות.

  • מניעת אנמיה וייצירת איזון הורמונאלי.

  • השלמה וחיזוק לטיפול במגוון תחומים- חולשה והחלמה, קשב וריכוז, תמיכה בבעיות עיכול ועצירות, פוריות וויסות המחזור החודשי.

 

למעונינים, ניתן לקרא בהרחבה על חשיבות היוד והגופרית בהמשך.

 

הרכב נוסחה-

קומבו (למינריה Laminaria japonica) – עשירה ביוד, גפרית, ויטמין A וברזל. משמשת בעיקר להרגעת עיכול וגזים וכן לטיפול באנמיה, וויסות המחזור החודשי.

וואקמה (Undaria pinatifida)- עשירה בסידן, יוד, B1,B2 , אומגה 3 ואנטי אוקסידנטים. משמשת לחיזוק נשים ובפרט בהריון ובהתאוששות אחר לידה.

ארמה (Eisenia bicycalis )- אצה יפנית ייחודית בתפוצה עולמית מצומצמת. - רמה גבוהה במיוחד של יוד. עשירה בסידן, זרחן, ברזל,B1,B2   ונוגדי חמצון.  אצה קלאסית לחיזוק נשים- לתמיכה ניכרת בבלוטת התריס שנפגעת בעיקר אצל נשים ובפרט בהריון ולידה, לאיזון מערכת הפוריות ולשיפור הורמונאלי.

 

כמוסת  קומפלקס אצות יפניות מכילה: כ- 300 מק"ג יוד וכ-700 מק"ג גופרית.

 

הוראות שימוש-

1-2 כמוסות ליום, ללא תלות באוכל או זמן. מומלץ לשתות 2 כוסות מים בכדי לתמוך בניקוי הגוף  המתבצע בעת השימוש באצות. לתקופה מוגבלת, במצבי חולשה קשים, אחרי לידה או החלמה, ניתן לצרוך 2-4 כמוסות ליום.

 

הגבלות שימוש-

לפי מחקרים מקיפים ביותר היוד מאד בטוח לשימוש ללא סכנה של "הרעלת יוד" במינונים המדוברים.

במצבי בריאות מורכבים- מומלץ להתחיל בכמוסה ליום ורק עם לווי של רופא/ מטפל מוסמך. נוטלי תרופות לבלוטת התריס- השימוש יעשה רק בהכוונת נציג מ'עדנה' ובלווי רופא.

 

הרחבה בנוגע ליוד וגופרית

 

מהו היוד?

יוד הוא מינרל חשוב שהתגלה למדע לפני כ –200  שנה. סמוך להתגלותו הסתבר שהוא תרופה יעילה להרבה מחלות. והסטודנטים לרפואה היו יודעים שעל כל מצב שהוא לא ברור ולא פתיר – תנו יוד – וזה יעבוד!

לפני 80 שנה נערך מחקר על עכברים בו נבדק השפעת יוד על TSH, ללא בדיקת T3 ו-T4   שהעלה השערה שהיוד חוסם את הריפוי במצבים מסויימים. המחקר זכה לפופולאריות מרובה, וגרם לירידת קרנו של היוד. אח"כ התגלו ההורמונים של בלוטת התריס והרפואה העדיפה לתת הורמון לסובלים מבלוטת תריס חלשה במקום יוד. לפני כ – 19 שנים (בשנת 2,000) התעורר ד"ר אברהם גיא -  חוקר אמריקאי שהוא גם רופא, לבדוק את הנתונים מחדש. אליו התלוו שני רופאים נוספים המסקנות היו מדהימות. לא רק שהיוד לא מזיק במינונים גבוהים, אלא הוא גם מרפא שלל גדול של מחלות.

היוד עוזר מאד בבעיות בתפקוד בלוטות התריס – גם בחוסר וגם בעודף, מסייע לריפוי כשיש בעיות בשחלות ובערמונית, בסוכרת, יתר לחץ דם, סרטן, דכאון, ערפול מוחי, פסוריאזיס, ראומטיזם,  ועוד ועוד.

בנוסף, היוד מסלק רעלים מהגוף: כספית, עופרת, קדמיום, ברום, אלומיניום, ארסן.

ההמלצה של מוסדות הבריאות לצריכה יומית של יוד העומדת על 0.15 מ"ג ליום (כלומר שביעית מיליגרם) היא מזערית לעומת מינוני הריפוי המומלצים ע"י ד"ר גיא וחבריו שעומדים על  3-50 מ"ג ליום. החוקרים בדקו בתנאי מחקר רפואיים, במחקר מקיף ביותר, מעל ל – 4,000  נבדקים ומצאו שהיוד יעיל מאד לטווח רחב של בעיות ובטוח מאד מאד לשימוש!

יש לציין שבשימוש במינון המדובר במחקר, התלוו גם צריכת תוספים  של סלניום, מגנזיום, מלח ים לא מתועש וויטמין C. חלק מתוספים טלו קיימים באופן טבעי גם באצות ים שבקומפלקס.

 

ליוד יש השפעה מהותית על תפקודה של בלוטת התריס, שמייצרת שני הורמונים חיוניים לחילוף החומרים, לקצב הגדילה ולהתפתחות הקוגניטיבית: תירוקסין וטרייודותירונין. חוסר ביוד גורם לתת־פעילות של בלוטת התריס. אצל ילדים: חוסר ביוד עלול לגרום לעיכוב התפתחותי, גופני ומנטלי, ובמקרים קשים שאינם מטופלים גם לפיגור.  במחקר, מ־2013, נמצא קשר בין צריכת יוד נמוכה אצל נשים בתחילת הריון, לבין פגיעה בהתפתחות הקוגניטיבית של ילדיהן. 

כיום הנחויות הFDA האמריקאי וגם במשרד הבריאות הישראלי עומדות על  - 150 מק"ג למבוגר, 220 להרות ו-290 למיניקות. הגבול העליון- 1,100 מק"ג.

 

 

חשוב מאד לדעת: ביפן רמת הצריכה היומית  הממוצעת של היוד דרך המזון עומדת על 1-3 מ"ג ביום (בממוצע פי 10 מהכמות המומלצת ע"י משרד הבריאות), והתחלואה שם בבלוטת התריס, ומערכת הפוריות  היא נמוכה יחסית לממוצע העולמי. ככלל היפנים נחשבים לעם בריא עם תוחלת חיים גבוהה.

נתון נוסף ומאתגר במיוחד –מפרסומי האפ די איי האמרקאי, 95% מאוכלוסית ארה"ב סובלת ממחסור ביוד.

באתר משרד הבריאות מובא הציטוט הבא:
בישראל, במשך שנים רווחה ההנחה, עקב הקירבה לים התיכון, שצריכת היוד נאותה. אולם, סקר ארצי שבוצע לאחרונה גילה שכיחות גבוהה של מחסור ביוד אצל ילדים ונשים הרות. קיימת אפשרות כי מרבית הישראלים, מבוגרים וילדים כאחד, אינם צורכים מספיק יוד.

בישראל, בניגוד לרובן המוחלט של מדינות העולם, הבעיה של מחסור ביוד היא משמעותית. עד כאן הציטוט. 

בישראל ההערכה עומדת על 75% מהאוכלוסיה שסובלים מחסור ביוד, בעיקר עם התרחבות השימוש במים מותפלים.

 

גפרית

מרכיב נוסף שנמצא בשפע באצות ובעיקר בקומבו, הינו גופרית. שימוש בגפרית הוא פחות מורכב מבחינת הצורך להישמר מתופעות לוואי,

הגפרית נמצאת בריכוז גבוהה באצת הקומבו, בצורה של פוקוידן (Fucoidan) [1]. שתכונותיו הידועות: נוגד סרטן, נוגד חימצון, נוגד קרישה, מווסת חיסוני, נוגד דלקת ואנטיויראלי, מגן על דרכי העיכול ומשפר מצב בסינדרום המטבולי (סוכרת, לחץ דם, שומנים בדם והשמנה), מונע יצירת כלי דם חדשים בגידולים סרטניים ומסייע לבריאות העצם.
ככלל גופרית הינה יסוד יחודי לחומצות האמיניות ציסטאין ומתיונין. חומצות אלו תורמות רבות למבנה המרחבי של חלבוני הגוף, וכשחסרות – נפגמת איכות השיער, הצפרניים השרירים, העצמות ועוד ועוד. ציסטאין (בצרוף גליצין וגלוטמט), הינו מרכיב הכרחי  בגלוטטיון  -  האנטיאוקסידנט העצמוני והעוצמתי המרכזי בגוף, ומחסור בו עלול להביא להזדקנות מוקדמת ומחלות ניווניות קשות. הגופרית נחוצה לתהליכים נוספים בגוף כגון-  להפעלת ויטמיני 1 B וביוטין הדרושים להפקת אנרגיה מפחמימות, לפעולה תקינה של אינסולין ולסילוק רעלים.

נושאי טיפול עקריים באמצעות אצות-

אצות ים הריון ולידה:

בשליש האחרון של ההריון בד"כ תפקוד בלוטת התריס יורד. הלידה עצמה מחריפה את המצב. לרוב הבלוטה מתאזנת לאחר כ-4 חודשים. זה הסיבה לתופעות ידועות בתקופה הזו- תנודות הורמנליות כולל דיכאון, חרדות ורגשנות יתר, נשירת שיער מוגברת, תשישות וחולשה, עייפות מוגברת, עצבנות, השמנה ואנמיה. היוד הטבעי של האצות, בתוספת מינרלים וחומרים פעילים נוספים, מביאים בס"ד לשינוי ניכר ומהיר.

אצות ים ודכאון:

המרכיבים הבאים, שנמצאים באצות ים מתאימים לטיפול בדכאון: יוד, ויטמיני B,C,D, אבץ, אומגה 3, מגנזיום, ברזל, סידן. 

אצות ים בהיבט הקוסמטי:

 הריכוז הגבוה של יוד, מחזק את תפקוד בלוטת התריס המשפיעה על חיזוק ושפיעת השיער ולחיזוק ציפורניים. אצות חומיות מכילות חומצה אלגורונית, המסייעת לבנייה מחדש של העור וליצירת אלסטין, הוא החלבון שמסייע לגמישות ומיצוק העור.

 

אצות ים להעצמת טיפול:

כמולטי מינרל עוצמתי, ניתן להמליץ על צריכת אצות כבסיס איכותי של תזונה תומכת לכל צורך ואפילו ללא רקע רפואי בעייתי.

כשמשלבים אצות ים עם מוצר לטיפול ייעודי, התוצאות בשטח מראות על טיפול מהיר וחזק יותר. דוגמאות לשילובים מומלצים-

  • שילוב אצות ים לטיפול בחיידק ההליקובקטר, בעיקר בזכות אצת קומבו הידועה ביכולתה לשפר את פעילות מערכת העיכול. מומלצות בשילוב עם המוצר אנ-ליקובקטר.

  • בכל טיפול בהקשר של נשים- פוריות והסדרת המחזור החודשי, מומלץ לשלב אצות יפניות. האצות החומיות שב"קומפלקס האצות היפניות" ובפרט הארמה והוואקמה, ידועות במזרח בפעילותן המיטיבה על המערכת ההורמונלית של האשה.

  • מכיוון שיוד הוא גורם חשוב מאד ביכולות תפקוד המוח, בהירות מחשבתית, יכולות ריכוז ויכולות קוגנטיביות, מקובל לתת "אצות יפניות"  בשילוב עם המוצר "ג'יגה"- גם לתלמידים בכלל ובעיקר לתקופות מתח כמו מבחנים וכד', או לחילופין אנשים שתפקידם דורש עבודה מחשבתית מאומצת והתמודדות עמוסה ומאתגרת, מה שנקרא בשפה פשוטה- סטרס מתמשך.

  • ומאותן סיבות הקשורות לתפקוד קוגנטיבי, המוצר הרבה פעמים משולב עם מוצרים של הפרעות קשב וריכוז – אור הדעת. מינון כמוסות "קומפלקס אצות יפניות" לילדים- 1 כמוסה ליום.

 

ולסיכום – עד כאן העלנו תכונות מרשימות של האצות ושל היוד במגוון רב של בעיות. עתה ברצוננו להוסיף מהנסיון שלנו: קיבלנו דיווחים רבים ונלהבים מנשים סביב לידות – לפני ואחרי, בהרמת האנרגיות הפיזיות והנפשיות בצורה ניכרת.

 ולמעשה כל אחד מאיתנו שמרגיש שהוא לא במיטבו, יוכל להתחזק מ"מזון על" זה, זאת מכיוון שלכולנו כמעט יש מחסור ביוד, וכשמטפלים בחולשה מומלץ להתחיל ממנו.

מכיוון שמדובר כאן במזון עשיר מאד שגם בכמויות קטנות עושה נפלאות ניתן להגדירו כתוסף מזון עצמתי. 

אצות ים- ארמה בוסט

60 כמוסות 

אצות ים חומיות- "מזון על" המתפקד כמולטי מינרל בעלות עשירות יוצאת דופן ביוד ממקור טבעי. לאיזון פעילות בלוטת התריס (הגורם לחולשה, תשישות, דכדוך, נשירת שיער ותנודות הורמונאליות) והמטבוליזם, חיזוק כללי ושיפור הזכרון. אצות תורמות לחיזוק הורמונאלי ואיזון מערכת הפוריות.

 

פעילות התכשיר

"קומפלקס אצות יפניות" מבוסס על אצות ים מהמזרח הרחוק המשמשות שם הן כמזון והן כתוסף בריאותי למטרות ממוקדות. אצות ככלל נחשבות למזון על – הן עשירות בצורה יוצאת מגדר הרגיל במינרלים, ויטמינים וחומרים נוספים.