וירומיזין

60 כמוסות צמחים*

כמוסות לענת יהודה מכילות את החומר הפעיל- 

ארטימיסינין (ארטמיזנין)- Artemisinin, המשמש בתרופות קונבנציונאליות נגד מלריה, ומוכח מחקרית כבעל פעילות אנטי ויראלית ואנטי סרטנית.

בחקר מעבדתי ראשוני נמצא החומר כיעיל נגד מחלת הקורונה בהתפרצותה הנוכחית (COVID-19). לא פורסם עדין מחקר על בני אדם- המחקר הקליני בעיצומו.
יעיל מאד גם לדלקות פנימיות, אוטואימוניות, פרקים, וירוסי DNA (כגון מונו, הרפס), שפעות, וקשיי עיכול.

פעילות הצמחים בתוסף וירומיזין-

לענת יהודה Artemisia judaica - הינה צמח נדיר בארץ, ונמצא בריכוזים גדולים יותר במדבר סיני.

שמוש מעניין למניעת מלריה בצמחי הלענה מוזכר עוד במסעות חוקרים במאה ה-18.

החומר הפעיל בלענה הנקרא ארטימיסינין (ארטמיזנין)- Artemisinin, משמש כתרופה קונבנציונאלית היעילה ביותר למלריה. החומר מופק כיום גם בהנדסה גנטית.

הארטימיזין ושילוביו, הוריד ב – 70% את התמותה ממלרייה. החוקרת הסינית טויו יו שעמדה בראש צוות המחקר שהביא לגילוי הארטימיזינין, זכתה בפרס נובל (2015) על פיתוח תרופה שהצילה חיים של מיליוני בני אדם. כמו כן נמצא הארטמיזנין כממגר שיסטוזומה- הפרזיט השני בהיקפו לאחר מלרייה. בנוסף מראה הארטימיזינין, פעילות אנטי ויראלית ואנטי סרטנית. הוא נחקר ונמצא יעיל למינים שונים של וירוסים: פעילות יפה בבדיקה מעבדתית הושגה כנגד וירוסי DNA – הרפס, ציטומגלווירוס(CMV- הנבדק בהריון ומסוכן לעוברים), ואפשטיין בר וירוס  (EBV הידוע כ"מונו"). 

ארטמיזנין וקורונה-

כבר מתחילת המגפה, ארגון הבריאות העולמי (WHO) פירסם מודעה לתמיכה במאמצים להשתמש ברפואה מסורתית שהוכחה כיעילה להתמודדות עם וירוס הקורונה. במודעה מפורט צמח אחד בלבד לבירור: לענת אנואה.

עוד לפני ההתפרצות הנוכחית של וירוס הקורונה- ה covid 19, כבר נבדקו במעבדה בהקשר הויראלי מספר תמציות צמחים וביניהם לענת אנוא (מין אחר של לענה) שהראתה פעילות נוגדת לוירוס ה- SARS‑CoV – מין הקורונה שהתפרץ בשנת 2002/3. לענת האנוא היתה השנייה בעוצמת הפעילות שלה. יש לציין כי במחקרים עדכניים שנערכו על הנגיף הנוכחי נצפתה פעילות מעבדתית חזקה פי 9 ממה שהושג בניסוי הנ"ל. באופן מפתיע הצמח השלם הראה פעילות חזקה יותר מאשר הארטימיסינין בלבד. חשוב להדגיש שמדובר בניסוי מעבדה, המחקר הקליני בעיצומו ועדיין אין תוצאות מפורסמות של מחקר על בני אדם. כיום נמצאת לענת אנוא (הסינית) והארטימיזינין בבחינה מזורזת של גורמים שחברו יחד למיגור מגפת הקורונה. מכון "מקס פלנק" הגרמני וחברת ArtemiLife Inc – יחד עם חוקרים נוספים מדנמרק וגרמניה, צעד מתבקש לאור הנתונים שהוצגו לעיל. המחקר הקליני, כאמור, בעיצומו. יוזמה נוספת של חברת מטאון בנושא הקורונה נכנסה אף היא להילוך גבוה.

תגובות לטיפול בוירומיזין

בנוסף לפידבקים רבים שהתקבלו מעשרות חולים על השימוש בוירומיזין, נערך סקר עם מעקב הדוק בגל הראשון (אביב 2020), על 18 מטופלים- רוב נבדקי הסקר השתמשו לפני כן בלבונה ולא חוו תוצאות מספקות. השימוש בוירומיזין הראה פעילות ברורה ומהירה על כל הסימפטומים של קורונה. במינון של 8 כמוסות לאורך היום- תגובה ראשונית תוך כ-12 שעות. המטופלים דיווחו גם על שיפור בבעיות נוספות כגון- הרפס, "טיקים", בעיות עיכול ובהירות מחשבה וטיפול בתשישות. 

הוירומיזין בהשוואה ללבונה ושום כתמיכה לחולי קורונה

הלבונה מסייעת במקרים רבים, אך מצריכה זהירות בשילוב עם תרופות כימיות. בנוסף, בסקר שנערך על אנשים שלא הגיבו מספיק ללבונה – הוירומיזין נתן מענה מהיר יחסית.

השום נותן תוצאות טובות כשמשתמשים בו נכון (למתכון). אך יש להיזהר בסובלים מלחץ דם נמוך, נוטלי תרופות להורדת לחץ דם ובנטילת מדללי דם חזקים.

הוירומיזין-לענת יהודה מצטיינת בחוסר רעילות מוכחת, יעילות מירבית ותגובה מהירה. אופן הנטילה (בליעה) גם מקל על נוחות השימוש.

וירומיזין: הרכב הצמחים בתוסף-

התוסף מכיל 100% לענת יהודה.

 

הוראות שימוש מומלצות לתוסף-

לקורונה-

הארטימיזינין נשמר בגופנו זמן קצר יחסית לפני סילוקו דרך הכבד והכליות, ולכן מומלץ ליטול את התכשיר מספר פעמים לאורך היום-

יש ליטול 3-4 פעמים ביום 2 כמוסות, למשך 5 ימים( או כל עוד יש תסמינים קשים).

3 ימים נוספים - 4 כמוסות, ולאחר מכן - להמשיך במשך חודש במינון של 2 כמוסות ביום. 

כדי למנוע קרישי דם מומלץ ליטול שום במינון ואופן הכנה טיפולי בשילוב עם התוסף.

וירוסים ודלקות שונות-

 לשפעת, מונו, הרפס, וירוסים, דלקות, ומחלות במערכת העיכול- 3-5 כמוסות ביום.​במחלות קשות כגון מונו, דלקות פנימיות ובעיות עיכול מומלץ להמשיך טיפול שבוע נוסף אחר גמר הסימפטומים (3 כמוסות ליום).​ 
לעיכול כבד ואיטי ולחוסר חומציות מספקת בקיבה- 2 כמוסות לפני הארוחה.

 

במחלות קשות כגון מונו, דלקות פנימיות ובעיות עיכול מומלץ להמשיך טיפול גם שבוע נוסף אחר גמר הסימפטומים.

הגבלות שימוש והתוויות נגד-

  • לא מומלץ בהריון.

  • בהנקה – אין מספיק ידע.

  • נוטלי תרופות מרשם- יש להשתמש בזהירות תוך מעקב על תגובה.

  • במינון גבוה (8 כמוסות) עלול לגרום לעוררות יתר, ובפרט בטיפול במחלות שאינן גורמות לתשישות. מומלץ לא לצרוך בערב.

*המידע מתוך מאגרי מידע המבוססים על תרבויות עמים ורפואה אלטרנטיבית, ופעמים רבות מגובה בניסויים מדעיים. המידע באתר אינו מהווה המלצה או התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי/תרופתי אחר. הניסוחים לא נבדקו ולא אושרו ע"י משרד הבריאות. בכל מקרה של בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא המטפל

שלחו הודעה
ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם : )