top of page

to-be פרו-דרנל

60 כמוסות צמחים*

פורמולת צמחים המשמשים במסורת לחיזוק אנרגיית הבסיס (אדרנל) ולהרגעה במצבי היפר (עוררות יתר) של שטף מחשבות, חוסר שקט תזזיתי, אימפולסיביות וניתוק מהמציאות.

מכיל גם צמחים אדפטוגנים, להזנת בלוטת האדרנל ולהתמודדות עם מתח ולהרגעה ושיפור מצב הרוח במצבי סערות נפש קיצוניות עד כדי מאניה דיפרסיה וסכיזופרניה.

עדנה מוצרי טבע- פרודרנל טו בי להרגעת מצב

הרכב הנוסחה ופעילות הצמחים בתוסף פרו-דרנל To Be-

מרכיבי התוסף ותכונותיהם הידועות משימוש עממי וממחקרים בני זמננו –

ורבנה Verbena officinalis  - חרדהדיכאון, דכאון לאחר לידההפרעות שינהכאבי ראשמיגרנותתסמונת קדם וסתית (PMS), תסמונת המעי הרגיש (IBS),  עצירותדלקות כבד.

בנינקזה  Beninkasa hispida  -  אדפטוגן, משפיע על מערכת העצבים המרכזית: מרפה שרירים, מפחית חרדה ודכאון, לאלצהיימר, נוגד חמצון ודלקת ומוריד כאב, לאלרגייה, מגן על הכליות, לסוכרת, מוריד שומנים. 

פטריית פוריה קוקוס - Poria cocos - אדפטוגן, ללחץ, שיפור תפקודי חשיבה, סוכרת, הורדת בצקות, נוגד סרטן.

פשטה שרועה - Bacopa monnieri -  אדפטוגן, לחרדה, לחץ / סטרסהפרעות שינה (אינסומניה), תשישות כרונית, הפרעות קשב וריכוזהפרעות זיכרון,  אפילפסיה, .

בת קורנית - Thymus vulgaris –  לחרדה, דמנציה, שיפור בעיות ספיגה במערכת העיכול,  שיעולברונכיטיס אקוטיתברונכיטיס כרוניתדלקת ריאותאסתמה, כאבי בטן, גזים, דיספפסיה, טפילים במעייםתסמונת המעי הרגיש, אקנה, משתן, דלקות אזניים, איבוד שיער, PMS, דלקות בדרכי השתן.

הוראות שימוש מומלצות לתוסף-

1 כמוסה בבוקר ו – 1 בערב עם כוס מים.

השפעה ראשונית תתקבל תוך כשבוע והיא מתעצמת עם הזמן. ההשפעה תגיע לשיא פעילותה לאחר כ-3 חודשי טיפול.

שילוב של טיפול רגשי יוכל לזרז את תוצאות הטיפול ולהוביל לטיפול עמוק יותר. ניתן להירשם ללא עלות לסדנה טלפונית של חברת עדנה. הסדנה בת 6 פגישות. לפרטים ניתן ליצור קשר tip@edna-nature.com 

הגבלות שימוש והתוויות נגד-

זהירות בשימוש יחד עם תרופות מרשם. אין לצרוך בהריון והנקה.

עדנה מוצרי טבע- פרודרנל סדרה לאיזון וטיפ
איזון נפשי ושיקום אדרנל- הסבר מורחב

קורטיזול ובלוטת האדרנל-

ישנה בלוטה הורמונאלית קטנה שיושבת מעל הכלייה ומשפיעה על תהליכים רבים בגוף. חלק חשוב מאד מהפעילות שלה מופעל ע"י הורמונים שמיוצרים במוח ( CRH,ACTH). שמה של הבלוטה – בלוטת יותרת הכליה או אדרנל בלעז, והיא משחררת לזרם הדם הורמונים רבים וביניהם גם הורמונים ממריצים כגון קורטיזול ואדרנלין.
בלוטת יותרת הכלייה מופעלת ע"י בלוטות במוח כתגובה למצבי לחץ ומשפיעה על הגוף בדרך של הגברת עוצמת תגובות שריריות, יכולת תנועה, הגברת דופק, זרוז הנשימה ואספקת חמצן, דיכוי תגובות דלקתיות ועוד ועוד.


לחץ (סטרס) יכול להיגרם כתוצאה מאיום גופני או נפשי:
 • איום גופני כגון מחלה, מריבה, מלחמה, חבלה, חשיפה למאכלים  מזיקים כגון קפה, סיגריות, אלכוהול.

 • או איום נפשי- סוגים שונים של פגיעות, מציאות אותה אנו חווים כשלילית, חוסר הסתגלות למציאות וכו'. חשוב לציין שאיום נפשי בהחלט יכול להיות סובייקטיבי, לדוג' אדם פגיע ורגיש יחווה איום גם במצבים שאדם רגיל לא יגדיר כאיום.

 • עומס בעידן המודרני- המציב אתגרי עמידה בזמנים, תחרות ובמטלות שלעיתים נהיים קיצוניים וכמובן גם מלחיצים.

 

כשלחץ זה נמשך זמן רב מחד, ולפעמים גם כתוצאה מטראומה מאידך, נוצר שיבוש. השיבוש מקורו בהפעלת יתר של מערכה המיועדת לעיתות חירום. נוצר מצב של חוסר איזון, עייפות או שחיקה של הבלוטה שעלול לגרור בעקבותיו בעיות בריאותיות שונות ומגוונות.

התופעות העלולות להתפתח ממתח מתמשך או טראומה:

הפעלת יתר של בלוטת יותרת הכלייה שמתבטאת בעיקר בחוסר איזון הורמונלי ובשיבוש רמות קורטיזול עלולה להשפיע לרעה על חלק גדול ממערכות הגוף.

מערכות בגוף הנפגעות כתוצאה מסטרס= משיבוש בקורטיזול :
 1. רמת קורטיזול גבוהה מדכאת ייצור של סרוטונין – ההורמון שגורם לנו להרגיש טוב ורגוע.

 2. קורטיזול ואדרנלין הקשורים לרמות גבוהות של סטרס עשויים לגרום לתחושת פניקה או חרדה כביכול לא מוסברת ואפילו במקרים קיצוניים לגרום לפרנויה.

 3. שיבוש ברמות קורטיזול עלול לגרום לפגיעה בשינה ולהביא לעייפות כרונית.

 4. מערכת העיכול רגישה מאד להורמוני סטרס דוגמת קורטיזול, ועלולה לפתח בחילות, כאבי בטן, שלשולים או עצירות. ואף למעי רגיז.

 5. השפעה מוחית ועיצבית - אירועים טראומטיים מגבירים יצור קורטיזול  שעלול לפגום ביצירת סינפסות (החיבורים בין תאי העצב), ולגרום להן לנזק גדול. רמות גבוהות של קורטיזול באופן קבוע, פוגעות ביכולות הלימוד, בתפקודי הזיכרון, בויסות הקשב ובתגובות רגשיות.  

 6. בקרב ילדים שחיים בתנאים של מצוקה מתמשכת נמצאה רמה גבוהה של קורטיזול שבאה יחד עם נחיתות בתפקודים אינטלקטואליים, תנועתיים, חברתיים ורגשיים, ואימפולסיביות חסרת שליטה. בנוסף - עליה מהירה מדי של רמת קורטיזול גורמת להפרעה בלמידת דברים חדשים, בשליפת זיכרונות ממנגנון הזיכרון לטווח ארוך ולבלבול.

 7. מצד שני חשוב להדגיש: רמה נכונה של קורטיזול יוצרת מצב של קשב במיטבו.

 8. חשיפה לרמה גבוהה ומתמשכת של קורטיזול מדכאת את מערכת החיסון, כגון יצור תאי דם לבנים, ותגרור בעקבותיה דלקות וזיהומים. קורטיזול מדכא את מערכת החיסון על ידי דיכוי יצירת תאי T תוך שיבוש פעילותם של IL-1 ו-IL-2, והפרעה ליצירת גורם גדילה של תאי T . תאי NK אינם מושפעים על ידי קורטיזול.

 9. קורטיזול גבוה לאורך זמן עלול לגרום למשיכה למתוק ולעלייה במשקל ובעיקר השמנה באזור הבטן.

 

המטרה של סדרת תכשירי הפרודרנל היא לתחזק את מערכות הגוף מהשורש ולשקם את בלוטת האדרנל תוך ויסות נכון של הפרשות הבלוטה. במקביל התכשירים מסייעים נקודתית לקשיים ממוקדים הנגרמים כתוצאה מסטרס מתמשך, כל תכשיר לפי תכונותיו והגדרותיו.

bottom of page