top of page

אנ-ליקובקטר > אנליקו

90 כמוסות 

 

נוסחת צמחים לטיפול בחיידק ההליקובקטר- פילורי, להרגעת התופעות השליליות הנובעות מהתפרצות החיידק. הצמחים מסייעים במקביל לשיקום דפנות הקיבה (אולקוס) ולהרגעת צרבות (גם לטיפול נקודתי, ללא חיידק).

לאחר שנים של תגובות לקוחות המדווחים על שינוי ניכר באיכות חיים, הנוסחה המקורית "אנ-ליקובקטר" השתדרגה ל"אנליקו" המכיל בנוסף לצמח שלם גם תמציות מרוכזות. הנוסחה החדשה מחוזקת מאד ולכן מספיק מינון מופחת. 

עדנה-תוסף אנליקו (אנליקובקטר) לעיכול והל

פעילות הצמחים בתוסף אנליקו-

הרגעת התסמינים המופיעים בעקבות הימצאות החיידק ברמה גבוהה- כאבים באזור רום הבטן, נפיחויות, גזים, צרבות, ריח רע מהפה, חסימת ספיגת ויטמינים ומינרלים נחוצים, סלידה מאוכל ועוד.

החזרת החיידק לאיזון – ברמה המועילה לגוף.

שיקום רקמות הקיבה כולל כיבי- קיבה ("אולקוס").

לרוב, תוך כשבוע יחול שינוי ניכר בתסמינים!

שילוב הצמחים יעיל מאד גם לטיפול מהיר בצרבות. 

הרכב הצמחים בנוסחה-

מרכיבי הפורמולה ותכונותיהם הידועות ממסורות קדומות וממחקרים בני זמננו

עלי זית (Olea europea) - אנטי-דלקתי. נמצאו בניסויי מעבדה כיעילים לדיכוי הליקובקטר פילורי, קמפילובקטור וסטפילוקוקוס.

ארכובית הציפורים (Polygonum aviculare) - אנטי חיידקי. מאחה כיבים (אולקוס) ופצעים.  מטפל מיידית בצרבות. לבעיות במערכת השתן, טחורים וזיהומים במערכת העיכול.

אזוב מצוי (Origanum  syriaca) - מטהר את דרכי העיכול ומסייע לרוב בעיות הקיבה.

הל  - Elettaria cardamomum - מניע ומזרז במצבים של קשיי עיכול כגון אי-סדירות ביציאות, ריח רע מהפה, כובד ונפיחות בטנית לאחר ארוחות ולאסטמה.

הוראות שימוש מומלצות בתוסף-

לתשומת לב לקוחות ותיקים: עקב חיזוק הנוסחה המינון המומלץ השתנה! 
לצרבות:

נוטלים 1-2 כמוסות בבת אחת, בעת הצורך.

במקרה של צרבות חוזרות מומלץ לוודא את מקורן. פעמים רבות עלול להיות חיידק ההליקובקטר.

להליקובקטר פילורי:

1 כמוסה 3 פעמים ביום, עדיף לפני האוכל, למשך 2-4 חודשים. השפעה תורגש תוך מספר ימים ותתעצם בהמשך. מספר רב של לקוחות דיווחו על שינויים קיצוניים באיכות חייהם!

מאד משמעותי לשלב תזונה מומלצת! ללא התזונה משך הטיפול עלול להתארך. למעונינים, הנחיות תזונה פשוטות, בהמשך.

כשכבר מרגישים טוב במשך שבועיים לפחות, וזה קורה בדר"כ אחרי 2-3 חודשים, "נגמלים" בהדרגה מהתכשיר ובודקים תגובה של הגוף. במידת הצורך נמשיך 1-2 חודשיים נוספים. רק אחרי סיום הטיפול בתכשיר, ניתן לחזור בהדרגה לתזונה רגילה תוך מעקב על תגובות הגוף לכל שינוי. רק אם לא תהיינה תגובות שליליות "נאמץ" את ההקלה בתזונה.

לרוב אין צורך בטיפול נוסף בהמשך. אך בזמנים "מועדים" – עונות מעבר, זמני לחץ, מתח נפשי או כל דבר שגרר בעבר התפרצות הליקובקטר- נחזור לתזונה המומלצת. ניתן לשלב טיפול מניעתי של 1-2 כמוסות ליום למשך כחודש.

לסובלים מהליקובקטר פילורי מומלץ מאד לערוך איבחון עצמי לשלול קנדידה או פרזיטים.

הגבלות שימוש והתוויות נגד-

הריון- ארכובית הציפורים- בספרות מופיע שהשתמשו בצמח לחיזוק הריון, אך מפאת חוסר במחקרים רשמיים לא ניתן להמליץ על שימוש בצמח בהריון. יש לשקול את הנתון ביחס לסבל של התפרצות החיידק בזמן זה. אזוב (זעתר)- אסור במינון גבוה בהריון. המינון היומי המומלץ נמוך בהרבה מהגבול העליון ולכן בטיחותי לשימוש.

נוטלי תרופות מרשם- יש ליטול בהדרגה תוך מעקב. לעיתים רחוקות עלולה להיווצר השפעה הדדית שלילית.

אסור בשילוב עם תרופות להורדת לחץ דם.

 

הרחבה- הליקובקטר פילורי
והנחיות תזונה מומלצות

מידע על חיידק ההליקובקטר פילורי:

חיידק ההליקובקטר פילורי הוא יצור חד תאי בעל עמידות גבוהה לאנטיביוטיקה. ההליקובקטר מתאפיין ביכולת לשרוד בסביבה בעלת חומציות חזקה כגון הקיבה, מה ששום חיידק אחר לא מסוגל לשרוד.  החידק מיצר אינזים בשם אוראז שהופך אוראה לאמוניה ודו תחמוצת הפחמן, חומרים שיוצרים  בועה בסיסית (= שאינה חומצית), המהווה חומת ההגנה סביב החיידק. כשהחיידק מאוזן, הוא דווקא  כן צורך סביבה בעלת  PH נייטרלי, מה שקיים רק בעומק דפנות הקיבה. אחד הנזקים הגדולים של החיידק מתבטא בחוסרים שונים בגוף. לשם התפתחותו ההליקובקטר שואב מהגוף כמות עצומה של מינרלים חשובים כגון אבץ, ברזל, וכן ויטמין  B12 , מה שכמובן גורם לחוסרים חריפים לאדם החולה. בנוסף, הצורה הספיראלית של החיידק והשוטוניות-מעין שערות דקיקות ש"משיטות" אותו, מאפשרות לחיידק לחדור פנימה לרקמות עמוקות וליצור כיבים (אולקוס) שעלולים להתפתח לבעיות נוספות. 

הטענות הנפוצות בשעה שהגוף סובל מעומס יתר של חיידק ההליקובקטר הן באזור רום הבטן: לחץ או כאב, בחילות, הקאות, גזים ונפיחות בקיבה, ליחות (גם במערכת הנשימה), שלשולים, סלידה מאכילה, גיהוקים, ריח רע מהפה וחוסר בויטמין B12, ברזל ואבץ.

יחד עם זאת, יש לדייק שלפי מחקרים עדכניים, יש לחיידק ההליקובקטר גם השפעה חיובית על מערכות הגוף, וזאת בתנאי שהחיידק נמצא באיזון נכון ובמינון נמוך. מסתבר שמחלות אוטואימוניות שבהן מערכת החיסון תוקפת את עצמה, וכן באסטמה, אלרגיות למזון, צליאק, נזלת אלרגית, ומחלות מעי דלקתיות. – משתפרים דווקא ע"י הימצאות החידק. {פעילות דומה נעשת גם ע"י סוגי חידקים נוספים: כמו ביפידובקטריום (שהוא אחד מחידקי הפרוביוטיקה הידועים), קלוסטרידיום, אקטינובקטריה}.

לכן המטרה היא להחזיר את החיידק לפרופורציות הרצויות ולא למגר אותו לחלוטין.  עבור הסמפטומים ההרסניים של החיידק, תכשיר האינ-ליקובקטר יוכל לתפקד כמקפצה לרפואה שלמה. שימוש בתכשיר במשך חודשיים עד שלשה  בליווי תזונה מתאימה, יחזיר את החיידק לפרופורציה הרצויה, ואת המערכות הגוף לאיזון הנכון.

 

הצמחים שבתכשיר לא רק שמסייעים בהגנת הגוף מפני החיידק עצמו, אלא גם מועילים לשקם את רקמות הקיבה, התריסריון ואיברים נוספים שנפגעו כתוצאה מהתרבות החיידק. כתוצאה מזה חל תהליך חיובי של הבראה, חזרה לתפקוד של רקמות שהפכו להיות דלוקות כתוצאה מפעילות החיידק, ועם זה בא גם השיפור בהרגשה הכללית.

חשוב לציין שלתכשיר יש השפעה מצטברת. לפעמים נוטלים אותו שבוע ומרגישים טוב יותר, וחושבים: הנה – הכל הסתדר, ואז מפסיקים, ומתאכזבים לראות שהסימפטומים חוזרים. יש להדגיש שכדי להגיע להשפעה יציבה יש לקחת אותו מספר חודשים.

כמו כן חשוב לדעת ששינוי התזונה חשוב מאד כדי להגיע לשינוי אמיתי.

המלצות תזונה לסובלים מהליקובקטר פילורי:

אספנו הוראות מינימליות וקלות ליישום. הניסיון מראה הצלחה גבוהה לשיטת תזונה זו בבעיות עיכול.

הנחיות (מסודר לפי עוצמת הטיפול):

  1. הימנעות מירק חי המכביד על העיכול!! ירק מבושל, אפוי ומוחמץ- מומלץ. פרי חי- מותר מעט.

  2. להימנע מטיגון. להימנע ממוצרי חלב (חמאה מותר).

  3. תבשיל עדשים כתומות ודוחן/  עדשים כתומות וכוסמת- מספיק לצרוך 3-5 כפות ליום. ניתן להכין ולתבל בכל אופן שרוצים.

  4. מיצוי פרו ויטמין A- משקם את דפנות מערכת העיכול. למתכון לחץ כאן

 

 תזונה נכונה תהווה בסיס להתמודדות עם החיידק. תכשיר האינ-ליקובקטר יאיץ את תהליך הריפוי ויסייע לגוף לשקם את עצמו. אך תמיד יש לזכור שהמטרה שלנו היא לבנות את התזונה נכון כך שלא נצטרך להעזר בתכשיר חיצוני אלא נוכל להגיב בתזונה מתאימה על כל יציאה מהאיזון שעלולה ח"ו לבא בעונות מעבר, מצבי מתח, או כתגובה לתזונה מאד לא מתאימה.

 

לעיתים, אחרי הטיפול באנ-ליקובקטר יהיו תוצאות מעבדה חיוביות אך התופעות שסבלו מהם נעלמו. נזכירכם, שמחקריים עדכניים מוכחים כי לחיידק יש גם פעילות מיטבה עם מערכות שונות בגוף.

הנחיות תזונה להליקובקטר פילורי
bottom of page