top of page

Calm פרו-דרנל

60 כמוסות צמחים*

פורמולת צמחים ליציבות רגשית וחרדות.

פורמולת צמחים, הכוללת צמחים אדפטוגנים, הידועים במסורת ליציבות נפשית ורגשית, להזנת בלוטת האדרנל ולהתמודדות מול מצבי לחץ ומתח נפשי. לשיפור מצב הרוח במצבי חרדה, לסיוע בהתקפי חרדה ונטייה לכפייתיות.

עדנה מוצרי טבע-פרודרנל קאלם צמחים לחרדות

הרכב הנוסחה ופעילות הצמחים בתוסף פרו-דרנל-

מרכיבי הפורמולה ותכונותיהם הידועות ממסורות קדומות וממחקרים בני זמננו

 

עלי זית – Olea europaea- להפחתת מתחים וחרדות, אנטי דלקתי ואנטי ויראלי, מגביר זרימת דם ומרחיב עורקים כליליים, להורדת סוכר, כולסטרול ולחץ דם.

רוזמרין Rosmarinus officinalis  - אדפטוגן, לדכאון וחרדה, הפרעות זכרון, הפרעות קשב וריכוז, כאבי ראש.

ויתניה- Withania somnifera – אדפטוגן, ללחץ וחרדה, שיפור זכרון ותיפקודי חשיבה, לנדודי שינה, אנמייה, חיזוק מערכת החיסון, סוכרת. ג'ינסנג בעל פעילות עדינה ועמוקה.

ורבנה – Verbena officinalis - הצמח משמש להרגעה וחיזוק מערכת העצבים, לדכאון וחרדה, לדכאון אחר לידה, להפרעות שינה, עוזר למערכת העיכול הנפגעת כתוצאה ממתח וחרדות כמשלשל עדין וכממריץ הפרשת מיצי מרה וקיבה. אנטי ויראלי, לשיפור תנובת חלב אם, תסמונת קדם וסתית (PMS), תסמונת המעי הרגיש (IBS), כאבי ראש, מיגרנות, עצירות, דלקות כבד.

לדבוריאלה – Ledebouriella divaricata –לטיפול בחוסר שקט ולהגברת שלווה פנימית ממקום של הרגשת חוזק. ברפואה הסינית נחשב כ"משחרר רוח", משקם חיסוני – מכאן גם הקשר לאדרנל שמחליש את מערכת החיסון ולמושג הרגשי שלכאורה לא קשור, אבל כן יובן לכל אדם-  משהו כגון "שיחרור סערת רוחות" – כשהתוצאה היא הרגשת בטחון ושלווה. משמשת ברפואה העממית לדלקת מפרקים ריאומטית (RA), חולשה חיסונית, כאבי מפרקים/שרירים, כאב ראש, עוויתות שרירים, שפעת והצטננות.

סכיזונפטה – Schizonepeta tenuifolia – פעילות מוסתת במערכת החיסון המעידה על ויסות אדרנל. אנטי ויראלי, לחיזוק מערכת החיסון. "משחרר רוח". מקררת ומייזעת. מוציאה זיהומים עוריים, לטיפול בטחורים, לשפעת וכאבי ראש, לדימום רחמי מוגבר, לאלרגיות,  אקזמה, פסוריאזיס, עובד על כליות/כבד.

רהמניה - Rehmania glutinosa– אדפטוגן, משקם אדרנל, להפרעות שינה,  עוזר למערכת העיכול  הנפגעת כתוצאה ממתח וחרדות כמשלשל עדין וכממריץ הפרשת מיצי מרה וקיבה, בעיות גיל המעבר, סוכרת, לעצירת דימומים, עצירות, שיגרון.

הוראות שימוש מומלצות לתוסף-

2-3 כמוסות ביום, עדיף 1-2 בבוקר+ 1 בצהרים.

לרוב, השפעה מורגשת תוך זמן קצר (כיומיים) והשפעת התוסף מתעצמת עם הזמן. משך הטיפול בדרך כלל 4-6 חודשים.

בסיום הטיפול, מומלץ להפסיק את השימוש בהדרגה תוך מעקב אחר התגובות לשינוי- מטופלים שהשתמשו ב-3 כמוסות ביום- יפחיתו ל-2 כמוסות במשך שבועיים ולאחר מכן ל-1 כמוסה במשך שבועיים. מטופלים שהשתמשו ב-2 כמוסות ביום- יפחיתו במשך שבוע לסירוגין- יום טיפול עם 2 כמוסות ויום טיפול עם 1 כמוסה. לאחר מכן שבוע נוסף כמוסה ליום. לאחר מכן שבוע נוסף לסירוגין יום טיפול עם 1 כמוסה ויום טיפול ללא נטילת תוסף. בכל שלב של הפחתת מינון, במידה ומרגישים הרעה במצב ממשיכים שבוע נוסף במינון הקודם להפחתה. במידה ואין תגובה שלילית ממשיכים ב"גמילה" לשלב הבא.

 

הצמחים שבנוסחה מטפלים בשורש הבעיה ולכן מובילים למצב של איזון עמוק, בניגוד לתרופות קונבנציונאליות המטפלות בסמפטומים שונים ובתהליכים מסוימים במוח ולכן עלולים להוביל לשיבוש המערכת.

 

שילוב של טיפול רגשי יוכל לזרז את השחרור מחרדות בצורה עמוקה וסופית. ניתן להירשם ללא עלות לסדנה טלפונית של חברת עדנה. הסדנה בת 6 פגישות. לפרטים ניתן ליצור קשר: 02-5862777 שלוחה 2 

הגבלות שימוש והתוויות נגד-

זהירות בשימוש יחד עם תרופות מרשם. אין לצרוך בהריון והנקה.

 

הנוטלים ציפראלקס, קלונקס או ולריאן יכולים לשלב את הפרו-דרנל calm בתהליך הריפוי ואף להחליף בהדרגה את התרופה בפרו-דרנל calm. תהליך החלפה מחייב מעקב ולווי של נציג החברה, השירות ניתן ללא תשלום.

עדנה מוצרי טבע- פרודרנל סדרה לאיזון וטיפ
איזון נפשי ושיקום אדרנל- הסבר מורחב

קורטיזול ובלוטת האדרנל-

ישנה בלוטה הורמונאלית קטנה שיושבת מעל הכלייה ומשפיעה על תהליכים רבים בגוף. חלק חשוב מאד מהפעילות שלה מופעל ע"י הורמונים שמיוצרים במוח ( CRH,ACTH). שמה של הבלוטה – בלוטת יותרת הכליה או אדרנל בלעז, והיא משחררת לזרם הדם הורמונים רבים וביניהם גם הורמונים ממריצים כגון קורטיזול ואדרנלין.
בלוטת יותרת הכלייה מופעלת ע"י בלוטות במוח כתגובה למצבי לחץ ומשפיעה על הגוף בדרך של הגברת עוצמת תגובות שריריות, יכולת תנועה, הגברת דופק, זרוז הנשימה ואספקת חמצן, דיכוי תגובות דלקתיות ועוד ועוד.


לחץ (סטרס) יכול להיגרם כתוצאה מאיום גופני או נפשי:
 • איום גופני כגון מחלה, מריבה, מלחמה, חבלה, חשיפה למאכלים  מזיקים כגון קפה, סיגריות, אלכוהול.

 • או איום נפשי- סוגים שונים של פגיעות, מציאות אותה אנו חווים כשלילית, חוסר הסתגלות למציאות וכו'. חשוב לציין שאיום נפשי בהחלט יכול להיות סובייקטיבי, לדוג' אדם פגיע ורגיש יחווה איום גם במצבים שאדם רגיל לא יגדיר כאיום.

 • עומס בעידן המודרני- המציב אתגרי עמידה בזמנים, תחרות ובמטלות שלעיתים נהיים קיצוניים וכמובן גם מלחיצים.

 

כשלחץ זה נמשך זמן רב מחד, ולפעמים גם כתוצאה מטראומה מאידך, נוצר שיבוש. השיבוש מקורו בהפעלת יתר של מערכה המיועדת לעיתות חירום. נוצר מצב של חוסר איזון, עייפות או שחיקה של הבלוטה שעלול לגרור בעקבותיו בעיות בריאותיות שונות ומגוונות.

התופעות העלולות להתפתח ממתח מתמשך או טראומה:

הפעלת יתר של בלוטת יותרת הכלייה שמתבטאת בעיקר בחוסר איזון הורמונלי ובשיבוש רמות קורטיזול עלולה להשפיע לרעה על חלק גדול ממערכות הגוף.

מערכות בגוף הנפגעות כתוצאה מסטרס= משיבוש בקורטיזול :
 1. רמת קורטיזול גבוהה מדכאת ייצור של סרוטונין – ההורמון שגורם לנו להרגיש טוב ורגוע.

 2. קורטיזול ואדרנלין הקשורים לרמות גבוהות של סטרס עשויים לגרום לתחושת פניקה או חרדה כביכול לא מוסברת ואפילו במקרים קיצוניים לגרום לפרנויה.

 3. שיבוש ברמות קורטיזול עלול לגרום לפגיעה בשינה ולהביא לעייפות כרונית.

 4. מערכת העיכול רגישה מאד להורמוני סטרס דוגמת קורטיזול, ועלולה לפתח בחילות, כאבי בטן, שלשולים או עצירות. ואף למעי רגיז.

 5. השפעה מוחית ועיצבית - אירועים טראומטיים מגבירים יצור קורטיזול  שעלול לפגום ביצירת סינפסות (החיבורים בין תאי העצב), ולגרום להן לנזק גדול. רמות גבוהות של קורטיזול באופן קבוע, פוגעות ביכולות הלימוד, בתפקודי הזיכרון, בויסות הקשב ובתגובות רגשיות.  

 6. בקרב ילדים שחיים בתנאים של מצוקה מתמשכת נמצאה רמה גבוהה של קורטיזול שבאה יחד עם נחיתות בתפקודים אינטלקטואליים, תנועתיים, חברתיים ורגשיים, ואימפולסיביות חסרת שליטה. בנוסף - עליה מהירה מדי של רמת קורטיזול גורמת להפרעה בלמידת דברים חדשים, בשליפת זיכרונות ממנגנון הזיכרון לטווח ארוך ולבלבול.

 7. מצד שני חשוב להדגיש: רמה נכונה של קורטיזול יוצרת מצב של קשב במיטבו.

 8. חשיפה לרמה גבוהה ומתמשכת של קורטיזול מדכאת את מערכת החיסון, כגון יצור תאי דם לבנים, ותגרור בעקבותיה דלקות וזיהומים. קורטיזול מדכא את מערכת החיסון על ידי דיכוי יצירת תאי T תוך שיבוש פעילותם של IL-1 ו-IL-2, והפרעה ליצירת גורם גדילה של תאי T . תאי NK אינם מושפעים על ידי קורטיזול.

 9. קורטיזול גבוה לאורך זמן עלול לגרום למשיכה למתוק ולעלייה במשקל ובעיקר השמנה באזור הבטן.

 

הרשימה החלקית הזו מסבירה מדוע עשינו הקדמה כ"כ ארוכה על בלוטת יותרת הכליה כשהנושא הוא חרדה ודכאון. המטרה של תכשיר הפרודרנל היא לתחזק את מערכות הגוף מהשורש ולשקם את בלוטת האדרנל תוך ויסות נכון של הפרשות הבלוטה. במקביל התכשיר מסייע נקודתית לקשיים נפשיים ומוביל באופן הדרגתי לייצוב רגשי ולרוגע.

bottom of page