top of page

Fix פרו-דרנל

60 כמוסות צמחים*

פורמולת צמחים בעלי אופי אדפטוגני (המשפרים את יכולת התמודדות והתגובה ללחץ), שמעצם מהותם משקמים את בלוטת האדרנל- יותרת הכלייה, בלוטה הורמונלית הנשחקת במצבים מתמשכים של מתח. פרודרנל פיקס עומד בבסיס של טיפולים לחיזוק בלוטת יותרת הכלייה- לסובלים מסטרס מתמשך הפוגע במערכת החיסון והעיכול, ומביא לעייפות וחולשה. התוסף גם מתלווה לתכשירים של בעיות קצה הנובעים ממנה (תכשירים יעודיים לבעיות במערכת העיכול, החיסון, ומערכת העצבים)  כבסיס טיפולי לפתירת בעיות מהשורש.

עדנה מוצרי טבע- פרודרנל פיקס לסטרס מתמשך

הרכב הנוסחה ופעילות הצמחים בתוסף פרו-דרנל FIX-

מרכיבי התכשיר ותכונותיהם הידועות משימוש עממי וממחקרים בני זמננו:

 

פטריית ריישי - lucidum Ganoderma – אדפטוגן, חיזוק וויסות מערכת החיסון, לטיפול במגוון מחלות הידועות כנובעות מסטרס ולחץ נפשי- תסמונת מטבולית (סוכרת, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם, השמנה), פיברומיאלגיה, מחלות אוטואימוניות, אלרגיות, איזון בלוטת התריס (היפר והיפו),  אסטמה. משמש גם לטיפול באפילפסיה, אי ספיקת כליות, כבד שומני.

אסטרגולוס - Astragalus membranaceus- אדפטוגן, לחץ וחרדה, לחיזוק מערכת החיסון, אנמיה, מחלות אוטואימוניות ואלרגיות, תשישות כרונית, חיזוק הלב והכליות, הפטיטיס, הרפס ואיידס.

ויתניה - Withania somnifera  - אדפטוגן, ללחץ וחרדה, שיפור זכרון ותיפקודי חשיבה ושינה, אנמייה, חיזוק מערכת החיסון, סוכרת.

סכיסנדרה - Schisandra chinensis - אדפטוגן, לחץ, הפרעות שינה, דכאון, פסיכוזה וסכיזופרניה,  FMF, כבד שומני ודלקת בכבד, הורדת לחץ  דם וקרישיות, סוכרת, גיל המעבר, גסטריטיס ומחלות מעי דלקתיות, הפרעות ראייה,

אספרגוס - Asparagus Racemosus  - אדפטוגן, לחרדה,  מחזק את מערכת החיסון,  מרגיע את מערכת העיכול, לעצירות ושלשול, מחזק הורמונלי,  משיב נעורים, לדמנציה, סוכרת, אנטיויראלי, לגיל המעבר אסטרוגני, מרבה חלב, מחזק ריאות, מחזק ביוץ, לגוף ולנפש.

עשב לימון - Cymbopogon citratus – משפר מצב רוח, מרגיע, נוגד דלקת, לאמבות, מלריה, וסוגים שונים של פרזיטים פטריות וחידקים, מרחיק יתושים.

 

הוראות שימוש מומלצות לתוסף-

1-2 כמוסות ביום עם כוס מים.

מומלץ להתחיל למשך שבועיים במינון מוגבר של 4 כמוסות ליום.

השפעת התוסף מתעצמת עם הזמן. 

הגבלות שימוש והתוויות נגד-

זהירות בשימוש יחד עם תרופות מרשם.

אין לצרוך בהריון והנקה.

עדנה מוצרי טבע- פרודרנל סדרה לאיזון וטיפ
איזון נפשי ושיקום אדרנל- הסבר מורחב

קורטיזול ובלוטת האדרנל-

ישנה בלוטה הורמונאלית קטנה שיושבת מעל הכלייה ומשפיעה על תהליכים רבים בגוף. חלק חשוב מאד מהפעילות שלה מופעל ע"י הורמונים שמיוצרים במוח ( CRH,ACTH). שמה של הבלוטה – בלוטת יותרת הכליה או אדרנל בלעז, והיא משחררת לזרם הדם הורמונים רבים וביניהם גם הורמונים ממריצים כגון קורטיזול ואדרנלין.
בלוטת יותרת הכלייה מופעלת ע"י בלוטות במוח כתגובה למצבי לחץ ומשפיעה על הגוף בדרך של הגברת עוצמת תגובות שריריות, יכולת תנועה, הגברת דופק, זרוז הנשימה ואספקת חמצן, דיכוי תגובות דלקתיות ועוד ועוד.


לחץ (סטרס) יכול להיגרם כתוצאה מאיום גופני או נפשי:
 • איום גופני כגון מחלה, מריבה, מלחמה, חבלה, חשיפה למאכלים  מזיקים כגון קפה, סיגריות, אלכוהול.

 • או איום נפשי- סוגים שונים של פגיעות, מציאות אותה אנו חווים כשלילית, חוסר הסתגלות למציאות וכו'. חשוב לציין שאיום נפשי בהחלט יכול להיות סובייקטיבי, לדוג' אדם פגיע ורגיש יחווה איום גם במצבים שאדם רגיל לא יגדיר כאיום.

 • עומס בעידן המודרני- המציב אתגרי עמידה בזמנים, תחרות ובמטלות שלעיתים נהיים קיצוניים וכמובן גם מלחיצים.

 

כשלחץ זה נמשך זמן רב מחד, ולפעמים גם כתוצאה מטראומה מאידך, נוצר שיבוש. השיבוש מקורו בהפעלת יתר של מערכה המיועדת לעיתות חירום. נוצר מצב של חוסר איזון, עייפות או שחיקה של הבלוטה שעלול לגרור בעקבותיו בעיות בריאותיות שונות ומגוונות.

התופעות העלולות להתפתח ממתח מתמשך או טראומה:

הפעלת יתר של בלוטת יותרת הכלייה שמתבטאת בעיקר בחוסר איזון הורמונלי ובשיבוש רמות קורטיזול עלולה להשפיע לרעה על חלק גדול ממערכות הגוף.

מערכות בגוף הנפגעות כתוצאה מסטרס= משיבוש בקורטיזול:
 1. רמת קורטיזול גבוהה מדכאת ייצור של סרוטונין – ההורמון שגורם לנו להרגיש טוב ורגוע.

 2. קורטיזול ואדרנלין הקשורים לרמות גבוהות של סטרס עשויים לגרום לתחושת פניקה או חרדה כביכול לא מוסברת ואפילו במקרים קיצוניים לגרום לפרנויה.

 3. שיבוש ברמות קורטיזול עלול לגרום לפגיעה בשינה ולהביא לעייפות כרונית.

 4. מערכת העיכול רגישה מאד להורמוני סטרס דוגמת קורטיזול, ועלולה לפתח בחילות, כאבי בטן, שלשולים או עצירות. ואף למעי רגיז.

 5. השפעה מוחית ועיצבית - אירועים טראומטיים מגבירים יצור קורטיזול  שעלול לפגום ביצירת סינפסות (החיבורים בין תאי העצב), ולגרום להן לנזק גדול. רמות גבוהות של קורטיזול באופן קבוע, פוגעות ביכולות הלימוד, בתפקודי הזיכרון, בויסות הקשב ובתגובות רגשיות.  

 6. בקרב ילדים שחיים בתנאים של מצוקה מתמשכת נמצאה רמה גבוהה של קורטיזול שבאה יחד עם נחיתות בתפקודים אינטלקטואליים, תנועתיים, חברתיים ורגשיים, ואימפולסיביות חסרת שליטה. בנוסף - עליה מהירה מדי של רמת קורטיזול גורמת להפרעה בלמידת דברים חדשים, בשליפת זיכרונות ממנגנון הזיכרון לטווח ארוך ולבלבול.

 7. מצד שני חשוב להדגיש: רמה נכונה של קורטיזול יוצרת מצב של קשב במיטבו.

 8. חשיפה לרמה גבוהה ומתמשכת של קורטיזול מדכאת את מערכת החיסון, כגון יצור תאי דם לבנים, ותגרור בעקבותיה דלקות וזיהומים. קורטיזול מדכא את מערכת החיסון על ידי דיכוי יצירת תאי T תוך שיבוש פעילותם של IL-1 ו-IL-2, והפרעה ליצירת גורם גדילה של תאי T . תאי NK אינם מושפעים על ידי קורטיזול.

 9. קורטיזול גבוה לאורך זמן עלול לגרום למשיכה למתוק ולעלייה במשקל ובעיקר השמנה באזור הבטן.

 

המטרה של סדרת תכשירי הפרודרנל היא לתחזק את מערכות הגוף מהשורש ולשקם את בלוטת האדרנל תוך ויסות נכון של הפרשות הבלוטה. במקביל התכשירים מסייעים נקודתית לקשיים ממוקדים הנגרמים כתוצאה מסטרס מתמשך, כל תכשיר לפי תכונותיו והגדרותיו.

bottom of page