top of page

MUM פרו-דרנל

עדנה מוצרי טבע-תוסף כמוסות צמחים פרודרנל מאמ

פורמולה המשלבת צמחים אדפטוגנים ונוספים הידועים בשימוש העממי כמותרים לשימוש בהריון ומסייעים לבעיות נפוצות בתקופה זו- לאנמייה, לשיפור ספיגת רכיבים תזונתיים, לבחילות והקאות, למניעת צירים מוקדמים ולטיפול בהפרעות עיכול.

הפורמולה מתאימה גם לטיפול בבעיות עיכול ייחודיות אצל כלל האוכלוסיה- קרוהן, קוליטיס, מעי רגיז, ולמבוגרים עם הפרעות ספיגה.

פעילות הצמחים בתוסף פרו-דרנל MUM

הערה- האתר בתהליכי בניה של החומריים המקצועים. לעת- עתה מובאות תכונות הצמחים על פי מונוגרף, ללא  ביסוס מחקרי. בצמחים שהוכנסו מחקרים המקורות מובאים בפנים. ​​מערכת עדנה מעבדת את הנתונים המחקריים ותעלה אותם בהקדם.

סרפד - Urtica urens:

 סופר פוד עשיר ברכיבים תזונתיים נחוצים, מזין ומשפר תהליכי ספיגה, עשיר בברזל, למניעת אנמיה,  מאזן לחץ דם - מתאים ללחץ דם גבוה וגם לנמוך, לבצקות, לאלרגיות, משחרר רעלים, לאבנים בכליותאטופיק דרמטיטיסדלקות מפרקים סחוסיות, שיגרוניות וצינית,

 

קודונופסיס - Codonopsis pilosula:

אדפטוגן, להרגעת סטרס ועומס, לחיזוק, לחולשה חיסוניתאנמיה, תשישות, חוסר תיאבון, פיברומיאלגיה.

 

אטרקטילוידס - Atractylodes macrocephala:

אדפטוגן, לסטרס וחולשה חיסונית, תשישות כרונית, למניעת צירים מוקדמים, משפר תהליכי ספיגה במערכת העיכול, שלשול, קרוהן, קוליטיס, תסמונת המעי הרגיש.

 

זנגביל- Zingiber officinalis:

דיכאון (1), מוריד עצמת מיגרנות וכאבי ראש (2), שפעת, הצטננות, שיעול (3), מדלל דם (4), בעיות קיבה ודיספפסיה (5).

 

שוש קירח- Glycyrrhiza glabra:

במחקר מדעי על שימושים עממים מעמיד את הצמח שוש אורלנסיס (מין אחר של שוש) כשני ברשימת הצמחים האפקטיביים לטיפול בסימפטומים של ADHD (הפרעות קשב וריכוז) (6). לאלרגיות ובעיות נשימה (7), לדלקות בקיבה (8) ובמעים (9).

מוגדר במסורת העמים על צמחים שאינו מגובה מחקרית כאדפטוגן*, מחזק, מכייח.

 

נטופית - Althea officinalis:

לאולקוס ופצעים במערכת העיכול, לסוכרת, לגיל המעבר, דלקות מעיים ודרכי השתן, ליובש.

 

אסטרגולוס - Astragalus membranaceus:

אדפטוגן, לחץ וחרדה (11), לחיזוק מערכת החיסון,  מחלות אוטואימוניות ואלרגיות (12), אנמייה (13), תשישות כרונית (14), חיזוק הלב והכליות (15  16), מחלות ויראליות (18)   (17).

*אדפטוגן- בתרגום חופשי מאנגלית- "מעלה יכולת הסתגלות". מ"ויקיפדיה"- מושג המותר לשימוש רק במוצרים של רפואת צמחים מסורתית ונועד לתאר סיוע במצבי מתח מתמשכים וייצוב תהליכים פיזיולוגיים.

הוראות שימוש מומלצות לתוסף

1 כמוסה בבוקר ו – 1 בערב, מומלץ לצרוך עם כוס מים.

מומלץ לצרוך פרודרנל MUM כל 9 חודשי ההריון ובחודשים הראשונים אחרי הלידה או עד סוף ההנקה.

הגבלות שימוש והתוויות נגד

מותר בהריון והנקה.

זהירות בשימוש יחד עם תרופות מרשם.

תוספים נוספים בסדרת הפרו-דרנל

 

תוספי מזון המכילים פורמולות צמחים שהוכחו עבור בעיות שונות הנובעות מסטרס.

למעבר למוצרים המכילים צמחים עבור:

עדנה מוצרי טבע- סדרת התוספים "פרודרנל": גוד נייט, קאלם, מאמ, טו-בי, פיקסל
איזון נפשי ושיקום אדרנל- הסבר מורחב

קורטיזול ובלוטת האדרנל

ישנה בלוטה הורמונאלית קטנה שיושבת מעל הכלייה ומשפיעה על תהליכים רבים בגוף. חלק חשוב מאד מהפעילות שלה מופעל ע"י הורמונים שמיוצרים במוח ( CRH,ACTH). שמה של הבלוטה – בלוטת יותרת הכליה או אדרנל בלעז, והיא משחררת לזרם הדם הורמונים רבים וביניהם גם הורמונים ממריצים כגון קורטיזול ואדרנלין.
בלוטת יותרת הכלייה מופעלת ע"י בלוטות במוח כתגובה למצבי לחץ ומשפיעה על הגוף בדרך של הגברת עוצמת תגובות שריריות, יכולת תנועה, הגברת דופק, זרוז הנשימה ואספקת חמצן, דיכוי תגובות דלקתיות ועוד ועוד.


לחץ (סטרס) יכול להיגרם כתוצאה מאיום גופני או נפשי:​

·איום גופני כגון מחלה, מריבה, מלחמה, חבלה, חשיפה למאכלים  מזיקים כגון קפה, סיגריות, אלכוהול.

·איום נפשי- סוגים שונים של פגיעות, מציאות אותה אנו חווים כשלילית, חוסר הסתגלות למציאות וכו'. חשוב לציין שאיום נפשי בהחלט יכול להיות סובייקטיבי, לדוג' אדם פגיע ורגיש יחווה איום גם במצבים שאדם רגיל לא יגדיר כאיום.

·עומס בעידן המודרני- המציב אתגרי עמידה בזמנים, תחרות ובמטלות שלעיתים נהיים קיצוניים וכמובן גם מלחיצים.

 

כשלחץ זה נמשך זמן רב מחד, ולפעמים גם כתוצאה מטראומה מאידך, נוצר שיבוש. השיבוש מקורו בהפעלת יתר של מערכה המיועדת לעיתות חירום. נוצר מצב של חוסר איזון, עייפות או שחיקה של הבלוטה שעלול לגרור בעקבותיו בעיות בריאותיות שונות ומגוונות.

התופעות העלולות להתפתח ממתח מתמשך או טראומה והפעלת יתר של בלוטת יותרת הכלייה יביאו לחוסר איזון הורמונלי. שיבוש ברמות קורטיזול עלול להשפיע לרעה על כלל מערכות הגוף.

מערכות בגוף הנפגעות כתוצאה מסטרס מתמשך ושיבוש בקורטיזול

1. רמת קורטיזול גבוהה מדכאת ייצור של סרוטונין – ההורמון שגורם לנו להרגיש טוב ורגוע.

2. קורטיזול ואדרנלין הקשורים לרמות גבוהות של סטרס עשויים לגרום לתחושת פניקה או חרדה כביכול לא מוסברת ואפילו במקרים קיצוניים לגרום לפרנויה.

3. שיבוש ברמות קורטיזול עלול לגרום לפגיעה בשינה ולהביא לעייפות כרונית.

4. מערכת העיכול רגישה מאד להורמוני סטרס דוגמת קורטיזול, ועלולה לפתח בחילות, כאבי בטן, שלשולים או עצירות. ואף למעי רגיז.

5. השפעה מוחית ועיצבית - אירועים טראומטיים מגבירים יצור קורטיזול  שעלול לפגום ביצירת סינפסות (החיבורים בין תאי העצב), ולגרום להן לנזק גדול. רמות גבוהות של קורטיזול באופן קבוע, פוגעות ביכולות הלימוד, בתפקודי הזיכרון, בויסות הקשב ובתגובות רגשיות.  

6. בקרב ילדים שחיים בתנאים של מצוקה מתמשכת נמצאה רמה גבוהה של קורטיזול שבאה יחד עם נחיתות בתפקודים אינטלקטואליים, תנועתיים, חברתיים ורגשיים, ואימפולסיביות חסרת שליטה. בנוסף - עליה מהירה מדי של רמת קורטיזול גורמת להפרעה בלמידת דברים חדשים, בשליפת זיכרונות ממנגנון הזיכרון לטווח ארוך ולבלבול.

7. מצד שני חשוב להדגיש: רמה נכונה של קורטיזול יוצרת מצב של קשב במיטבו.

8. חשיפה לרמה גבוהה ומתמשכת של קורטיזול מדכאת את מערכת החיסון, כגון יצור תאי דם לבנים, ותגרור בעקבותיה דלקות וזיהומים. קורטיזול מדכא את מערכת החיסון על ידי דיכוי יצירת תאי T תוך שיבוש פעילותם של IL-1 ו-IL-2, והפרעה ליצירת גורם גדילה של תאי T . תאי NK אינם מושפעים על ידי קורטיזול.

9. קורטיזול גבוה לאורך זמן עלול לגרום למשיכה למתוק ולעלייה במשקל ובעיקר השמנה באזור הבטן.

 

המטרה של תכשירי סדרת הפרודרנל היא לחזק את מערכות הגוף מהשורש ולשקם את בלוטת האדרנל בעיקר, אך לא רק באמצעות צמחים אדפטוגנים. מה שמוביל גם לתמיכה בקשיים נפשיים, לייצוב רגשי ולרוגע.

bottom of page