top of page

חיזוק חיסוני- תנו לגוף (וגם לנפש...) את היכולת להתמודד


עדנה מוצרי טבע- אין כניסה למחלות- תמונת אוירה

"סיחרור הקורונה" גרם לכולנו להבין כמה משמעותית מערכת חיסונית חזקה ו"מתמודדת". הדברים תקפים בהחלט גם לכל חורף ואפילו קיץ ממוזג- ניתן לנקוט פעולות בכדי לחזק את המערכת החיסונית ולהגביר את עמידות הגוף.


תזונה לחיזוק מערכת החיסון-

תזונה העשירה ברכיבים כמו ויטמין C, בטא קרוטן, ויטמין E, ויטמיני B, אבץ וסלניום- תוכל לעזור מאד לחיזוק וחיסון הגוף. כמובן, ניתן לצרוך גם כתוסף מזון על אף שאין תחליף לתזונה נכונה.

מומלץ לצרוך תבשיל גזר פרו ויטמין A מרוכז, עשיר במיוחד בבטא קרוטן. ה"טיפול" נמשך כ - 6 שבועות. מומלץ לבשל בשמן חמניות (עשיר בוויטמין E). למתכון המלא.

שייק מפלפל אדום (עשיר מאד בקרטנואידים ובוויטמין C), צהוב, חסה ונבטים, 1 כף זרעי צ'יה, 1 כף זרעי שומשום שחור – אף הוא יעשה נפלאות.

חלבונים חשובים מאד לאבני הבניין של מערכת החיסון: לטבעונים- קטניות, לצמחונים- בנוסף מומלץ ביצה אחת ליום. מוצרי בשר ודגים בתזונה רגילה.

גם תיחזוק הגוף בשפע של מינרלים, ויטמינים ורכיבים נחוצים נוספים מחזק אותנו פיזית ומעלה את היכולות של מערכת החיסון להתמודד עם המגפה שסביבנו. אצות ים מוגדרות כמזון על עוצמתי בעל שפע של מינרלים ובמיוחד יוד. חוסר ביוד יוצר תנודות הורמונאליות המתבטאות בחולשה, כעס, עצבנות, דכדוך וחוסר יכולת להתמודד. אצות ים עשירות באופן יוצא דופן ביוד ימנעו את התופעות הללו. היוד הינו בנוסף גם חומר הגלם לבלוטת התריס האחראית על חילוף החומרים בגוף והפיכת אנרגיה לזמינה לביצוע כלל התהליכים בגוף. הוספת יוד הינה קריטית לתפקוד פיזי ונפשי תקינים. התכשיר אצות יפניות "ארמה בוסט" מכיל אצת ארמה- אצה חומית ייחודית בתפוצה עולמית מצומצמת. אצת הארמה, כמו אצות חומיות נוספות עשירה בחומצה אלגינית שמנקה את הגוף ממתכות רעילות, ומורידה את עומס הרעילות של הגוף וכן בעלת פעילות אנטי ויראלית. בנוסף, מיצוי של הארמה הראה פעילות יעילה נגד חיידק הסטפילוקוקוס העקשן – MRSA (למחקר לחץ כאן).


צמחי מרפא לחיזוק מערכת החיסון ולטיפול אנטי ויראלי-

צמחים כגון לענת יהודה, מרווה משולשת, עלי זית, רוזמרין, בת קורנית, טויה, מליסה ועוד, ידועים ברפואה העממית כאנטי ויראליים ומחזקים את מערכת החיסון. ניתן לצרוך צמחים אלו - כחליטת תה - באינהלציה - נושמים את אדי החליטה. מצמידים את האף מעל הכוס תוך כיסוי הראש מלמעלה במגבת בצורת אוהל או לפחות סוגרים את פתחי הכוס מהצדדים בידיים.

- או "לעסוקים"- בכמוסות.

למתכון של עוגת תבלינים שמאד מחזקת את מערכת החיסון והעמידות כנגד וירוסים לחץ כאן


מתח וחרדה

מתח וחרדה מכניסים את האדם למצב של "כוננות מלחמה" ובכך בעצם משתקים את תפקוד המערכת החיסונית. הדברים מקבלים משנה תוקף בהתחשב במצב שסביבנו- כמות החולים והנפטרים ל"ע קופצת מיום ליום, מסוגרים בבתים (ועוד עם הילדים- הצילו!), שמועות (וגם המצאות...) על עוד חולים או כאלו שנחשפו לחולים בסביבתינו, אנשים בהסגר רשמי (שלא דומה כלל לסתם הסתגרות רגילה בבית), כל יום תקנות משתנות, המצב הכלכלי לא יציב והעתיד לעסקים ולעובדים רבים לוטה בערפל.

חייבים לעצמינו ולכל הנלווים אלינו והנצרכים לנו לעצור את המעגל ולאפשר רוגע ושיקול דעת נכון.

ישנם צמחים שעוזרים מאד לחרדה.

מלבד אצות הים שהזכרנו , שהיוד שבהם עוזר ליציבות נפשית ואיזון הורמונאלי תקין, רצוי מאד לנוטים לחרדות ופסימיות להשתמש בפורמולה ייעודית למצב.

תוסף הפרו-דרנל קאלם מכיל צמחים אדפטוגניים שנחקרו למתח ולחרדות.

bottom of page